Sēdvolejbola izlases galotņu trilleru pieredze Polijā

2015-05-18 05:33:04 Jānis Rubulis

RDzuho1Zmw.jpg

Latvijas vīriešu izlase sēdvolejbolā no 2014. gada septembra vidus gatavojas pašam atbildīgākajam 2015. gada startam, pēdējai atlasei uz paralimpiskajām spēlēm Riodežaneiro - Eiropas čempionātam, kurš norisināsies 30. septembrī – 8. oktobrī Vācijas pilsētā Vārendorfā.
Polija pēc svarīgāko Eiropas un Pasaules čempionātu paralimpiskā sporta veidā sēdvolejbolā organizēšanas kļuvusi par sēdvolejbola lielvalsti Austrumeiropā. Polijas čempionāts notiek divas reizes mēnesī ar septiņu komandu līdzdalību. Komandā tiek iekļauti volejbolisti bez invaliditātes un uzaicināti leģionāri no politisko problēmu sagrautās Ukrainas.
Ko nozīmē Polijas volejbols, nav nevienam jāpaskaidro, tas ir meistarīgs un ar ļoti spēcīgu valsts un pašvaldību atbalstu, tas pats arī ir sēdvolejbolā. Polija Eiropas reitingā ir sestajā vietā, Ukraina - ceturtajā vietā. Latvija ar savu pagaidām 11. vietu varēja braukt mācīties un to arī darīja. "Skola prasa naudu...”, šoreiz skola prasīja smagas spēles un "sirmu” matu pieaugumu un validola nepieciešamību galvenajam Latvijas komandas trenerim.
Starptautiskā turnīrā "XVII Elblagas Kauss 2015" piedalījās astoņas vīriešu un trīs sieviešu komandas. Vīriešu turnīrā komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. Latvija pieveica ļoti spēcīgu Ščecinas klubu ar 2:1, Varšavas komandu ar 2:0, bet piekāpās Elblagas I komandai ar diviem augstākās Polijas līgas volejbolistiem un Ukrainas leģionāriem (0:2). Latvijas komanda bija saliedēta, draudzīga gan uz laukuma, gan ārpus tā, taču rakstura pietrūka tieši setu galotnēs pusfinālā un spēlē par trešo vietu.
Kazahstānas vienība gatavojas Āzijas čempionātam, kur tā ir bronzas laureāte aiz Irānas un Irākas komandām. Āzijas sēdvolejbols ir raksturīgs ar ātrām zibenīgām kombinācijām, kuras radīja problēmas Latvijas komandas blokam un aizsardzībai. Otrā un trešā seta galotnes, tomēr Latvija spēja uzvarēt, bet izšķirošā piektajā setā nē. Komanda pat pievilka no 8:14 līdz 14:14, bet tad divi sitieni "autā”...un treneris ir zaudējis... Spēlē par trešo vietu pretī stājās Vroclavas klubs ar integrētajiem volejbolistiem, kuri arī spēlē Polijas līgā. Pirmajos divos setos tika atdota galotne 24:26 un 28:30. Tad atspēlēts pārliecinoši trešais un ceturtais sets. Piektajā setā latvieši ir sasparojušies sākumā un vadībā 11:7, bet atkal galotnē atsitamies blokā un 14:16. Latvijas komanda guva lielu skolu tieši Eiropas čempionātam gan tiesāšanas manierē, jo notika starptautisks sēdvolejbola tiesnešu seminārs, gan arī spēļu organizācijas ziņā, kur ir jaunas nianses par gatavošanos iesildīšanos spēlei. Polijas puse nāca ar iniciatīvu organizēt Austrumeiropas Sēdvolejbola līgu 2016. gadā. Labākais spēlētājs Latvijas komandā bija Mārtiņš Jeļisejevs.
Nākamās sacensības Latvijas sēdvolejbolistiem paraugspēles "Master Beach Volley" turnīrā piektdien 22. maijā plkst. 12:00 Majoros. Paralimpiskā sporta dienā 23. maijā no plkst. 11:00 Ķeizarmežā būs pludmales sēdvolejbola turnīrs ar septiņu komandu (arī LR Saeimas komandas) līdzdalību un sēdvolejbola spēle Latvijas izlase pret Latvijas čempioniem volejbolā "RTU/Robežsardze" plkst. 15.00. Nākamās spēles Baltijas līgā notiks Viļņā 30. maijā.

Latvijas komandu sastāvs:

Uldis Ektermanis (Saldus, Rīga) (Kapteinis)
Vadims Skoriks (Rīga)
Aleksandrs Vivčariks (Rīga)
Mārtiņš Jeļisejevs (Līvāni)
Aleksejs Berķis (Vangaži)
Andrejs Gendels (Līvāni)
Aleksandrs Ronis (Jelgava)
Artūrs Semjonovs (Rīga)
Juris Sprukts (Rīga)

Galvenais treneris: Andris Ulmanis

Informāciju sagatavoja:
Andris Ulmanis